Bývalý hráč švédské hokejové reprezentace odsouzen za znásilnění

2023 17.11
 "Odsouzen bývalý hokejista Tre Kronor"

Bývalý švédský hokejový reprezentant byl dnes odsouzen za násilné trestné činy včetně znásilnění. Tento hráč, který v minulosti reprezentoval Švédsko na mezinárodní úrovni, byl zadržen v květnu 2021 kvůli podezření z napadení, pokusu o znásilnění a znásilnění. Obvinění proti němu byla vznesena v létě téhož roku, kdy byl obviněn ze škrcení ženy, úderu pěstí a znásilnění v průběhu jediného dne.

Obránce poškozené Elisabeth Massi Fritz prohlásila, že důkazní materiál je přesvědčivý a těší se na soudní řízení. Tento případ byl dlouho očekáván a jakákoliv prodleva v řízení je považována za nepřijatelnou.

Bývalý hráč Tre Kronor byl mezitím odsouzen k tříletému a šestiměsíčnímu vězení za nelegální vyhrožování, napadení, pokus o znásilnění a znásilnění.

Elisabeth Massi Fritz, zástupkyně poškozené, uvedla, že rozsudek je vítězstvím pro spravedlnost a že její klientka je za tento výsledek velmi vděčná. Muž byl shledán vinným z úderu pěstí a znásilnění ženy. Jako bývalý elitní hokejista si získal renomé v reprezentačním týmu Tre Kronor.

Obviněn byl v květnu 2021 a poté byl propuštěn na svobodu během probíhajícího vyšetřování. Soudní verdikt uvádí, že obviněný muž se dopustil škrcení, úderu pěstí a znásilnění ženy, přičemž ji hrozil smrtí a ublížením jí i jejím dětem.

Důkazy zahrnovaly výpovědi svědků, přehrávání nahrávek nouzových volání, fotografie a textové zprávy.

Advokát obviněného Nicolaus Rubensson potvrdil, že hodlají rozsudek odvolat k vyššímu soudu. Muž přiznal nelegální vyhrožování, ale popíral ostatní obvinění. Jeho advokát poukázal na to, že soud jednostranně uvěřil výpovědi poškozené a ignoroval argumenty jeho klienta. Případ bude nyní přezkoumávat vyšší soud.