Čeští hokejisté na domácím ledě předvedli fantastický výkon a s přehledem porazili švédský tým 7:3. Díky skvělému nasazení a taktickému výkonu si zajistili postup do finále mistrovství světa v hokeji 2024. Podívejte se na detaily napínavého zápasu, ve kterém čeští reprezentanti ovládli led v pražské O2 areně.

Česká republika drtí švédské hvězdy a postupuje do finále MS v hokeji 2024

V sobotu večer se pražská O2 arena stala svědkem hokejového zázraku. Čeští hokejisté v nervy drásajícím semifinálovém utkání na mistrovství světa v hokeji 2024 rozdrtili švédský tým a s impozantním skóre 7:3 si zajistili postup do finále.

Zápas začal divoce a už v první třetině padly čtyři góly. Švédové se ujali vedení zásluhou Johanssona, ale čeští hráči rychle odpověděli. V sedmé minutě se trefil Dominik Kubalík a o dvě minuty později vyrovnal Ondřej Kämpf na 2:2. Švéd Pettersson ještě stihl do konce třetiny srovnat skóre.

Druhá třetina přinesla český uragán. Nejprve Jan Kaše poslal Čechy do vedení a jen o pár sekund později zvýšil Martin Nečas. Švédská obrana se nedokázala vzpamatovat a Dominik Kubalík svou druhou trefou v zápase zvýšil na 5:3.

Třetí třetina patřila Lukáši Sedlákovi, který po skvělém výkonu v oslabení udeřil a přidal další dva góly, čímž zpečetil vítězství českého týmu na 7:3. Švédové se nedokázali vrátit do hry a český tým si tak zajistil postup do finále.

Čeští fanoušci vytvořili v O2 areně fantastickou atmosféru a hnali svůj tým za vítězstvím. Na zápas se přišlo podívat 17 413 diváků, kteří byli svědky historického momentu.

Český tým má po 14 letech šanci získat zlato na domácím mistrovství světa. Od posledního triumfu v roce 2010 se jim nepodařilo překonat semifinále, a tak mají nyní jedinečnou příležitost vrátit se na vrchol světového hokeje.

Sestavy: Domácí (Švédsko): Gustavsson (30. Ersson) – Heed, Hedman, Karlsson (C), Pettersson, Dahlin, Brodin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Burakovsky, Holmberg, Raymond – Zetterlund, Lundeström, Olofsson – Frödén, L. Johansson, Grundström – Sörensen.

Hosté (Česká republika): Dostál (Mrázek) – Gudas, Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Hájek, Špaček – Palát, Zacha, Pastrňák – Kubalík, Kämpf, Nečas – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Beránek, Tomášek, Stránský – Voženílek.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Vikman (FIN) – K. Briganti, N. Briganti (oba USA)

Stadion: Praha

Návštěva: 17 413 diváků