David Michal, někdejší právník lobbisty Iva Rittiga, po několika letech strávených ve vězení za daňové úniky, poskytl rozhovor serveru Neovlivní. V něm otevřeně hovořil o svém pobytu ve vězení a o lobbistovi, který ho podle něj roky okrádal.

David Michal je venku z vězení: Ivo Rittig je podle něj „vekslák s mindrákem“

David Michal, bývalý právník Iva Rittiga, byl odsouzen na šest let za daňové úniky a strávil několik let ve vinařické věznici. Na konci května byl podmíněně propuštěn. Během jeho věznění ho Rittig obvinil z dlouholetého okrádání a podal na něj žalobu. „Svět není bílý a černý, svět je barevný,“ řekl Michal v rozhovoru pro Neovlivní.cz, kde také přiblížil svůj pobyt ve vězení a spor s Rittigem.

Život ve vězení

Michal popsal své vězení jako korektní zkušenost, kde se k němu ostraha chovala vstřícně. Byl koordinátorem vězeňského oddílu a pomáhal ostatním vězňům s podmíněným propuštěním. „Mám radost, že jsem venku z toho upoceného lobbisticko-politického pražského dvorku,“ uvedl Michal. Po propuštění plánuje podporovat rodinné podnikání a věnovat se rodině.

Spor s Rittigem

Během věznění se Michal ocitl ve válce s Rittigem, který ho obvinil z okrádání o stovky milionů. Michal to považuje za absurdní a nazývá Rittiga „neloajálním, sebestředným vekslákem s celoživotním mindrákem“. Navzdory obviněním a konfliktům se Michal nemíní mstít, ale připouští, že Rittigovo jednání během jeho věznění, včetně údajného vydírání jeho rodiny, ho hluboce zasáhlo.

Nový začátek

Michal nyní plánuje nový začátek mimo právnickou sféru, zaměřený na rodinu a osobní projekty. Pobyt ve vězení mu změnil pohled na život a naučil ho vážit si věcí, které dříve považoval za samozřejmé. Michal zdůrazňuje, že už nechce mít nic společného s Rittigem, s nímž přerušil všechny vztahy v roce 2015.

Reflexe minulosti

V rozhovoru pro Neovlivní.cz Michal také reflektoval svou minulost a přiznal, že jeho činy měly své následky. Uvedl, že by některé věci udělal jinak, zejména by nechránil Rittiga, kterého nyní považuje za neloajálního parazita.

Tento rozhovor poskytuje hluboký vhled do života Davida Michala, jeho zkušeností z vězení a konfliktu s Ivo Rittigem, a zároveň ukazuje, jak vězení může změnit perspektivu člověka.