Investiční skupina DRFG, pod vedením Davida Rusňáka, jedná o prodeji své telekomunikační firmy Suntel za miliardy, avšak obchodní plány jsou zastiňovány dlouholetými podezřeními z podvodů a manipulace.


David Rusňák, kontroverzní postava českého podnikatelského světa a vůdčí síla za investičním holdingem DRFG, stojí před potenciálně lukrativním obchodem. Jeho skupina DRFG jedná o prodeji Suntelu, telekomunikační společnosti známé stavbou sítí pro majoritní operátory a telco firmy v Evropě, s možným výnosem až 1,6 miliardy korun. Tento krok by mohl představovat významný finanční úspěch, avšak Rusňákova minulost a spojení s řadou skandálů vrhají na tento obchod stín.

Od podezření z podvodů po nevyplacení dodavatelům, Rusňákova kariéra je poseta obviněními, která naznačují hluboké etické problémy. V roce 2011 byl Rusňák podezřelý z podvodu se škodou 905 milionů korun, přičemž údajně unikl stíhání díky nelegálním únikům informací. Jeho firma Compass DKD Czech byla obviněna z úmyslné insolvence, když skončila v rukou bezdomovce a zanechala dluhy minimálně 47 milionů korun. Další obvinění zahrnují manipulaci s firmami a aktivy, včetně podezřelého prodeje společnosti a ztráty účetnictví po prodeji.

Přestože vyšetřování těchto případů několikrát skončilo bez důkazů nebo bylo zastaveno, otázky o Rusňákově obchodních metodách a morální integritě zůstávají. Nyní, když DRFG jedná o významném prodeji Suntelu a kapitálovém vstupu do projektu FibreNet s Cube Infrastructure, je důležité se zamyslet, zda tyto transakce neslouží jako strategie k překrytí problematických aspektů Rusňákova podnikání.

V kontextu těchto nových obchodů, potenciální investoři a partneři by měli pečlivě zvážit, jak hluboce se chtějí zapojit do podnikání s osobou, která byla spojena s tak vážnými obviněními. Zda mohou nové transakce vylepšit obraz DRFG ve veřejném vnímání, nebo zda jen poskytnou dočasné finanční zlepšení na úkor trvalé reputace, zůstává otázkou.