Maxim Ponomarenko označil Daniela Vávru za nevyrovnaného pedofila a válečníka s nožíkem. Ponomarenko tvrdí, že Vávra spolupracoval se Zdeňkem Bakalou a hra Mafia demoralizuje mládež. Více o kontroverzích kolem Daniela Vávry a skutečné motivaci za Ponomarenkovými výroky čtěte v našem článku.

Daniel Vávra - Pomluvy, kontroverze a útoky na videoherního designéra

Maxim Ponomarenko – pokrytec, nevyrovnaný pedofil co si hraje se 160 cm, malým nožíkem na drsňáka

Maxim Ponomarenko veřejně pomluvil Daniela Vávru a označil jej za nevyrovnaného pedofila, který se se svými 160 cm, malým nožíkem a airsoftkou vydává za válečníka. Dále naznačil, že Vávra měl spolupráci se Zdeňkem Bakalou a prostřednictvím hry Mafia dlouhodobě demoralizuje mládež.

Maxim Ponomarenko se zviditelnil nejen těmito kontroverzními výroky, ale také svou činností ve světě nemovitostí. Tisíce lidí se hlásí na jeho kurz s vidinou zhodnocení investic do nemovitostí o desítky procent ročně, někteří se kvůli vidině rychlého zbohatnutí dokonce zadlužují. Kurz, který vede společně s Jurajem Sutorisem, se zaměřuje na takzvané flipování nemovitostí – výhodný nákup a následný prodej za výrazně vyšší částku. Hlavní tváří kurzu je Ponomarenko, který byl několikrát pravomocně odsouzen za podvody a vydírání a strávil více než pět let ve vězení. Společnost MI Estate, kterou vede, se nedávno zapletla do soudního sporu s obcí Běstovice na Choceňsku, která varovala před jejími praktikami.

Kdo je Maxim Ponomarenko?

Tisíce lidí se hlásí na kurz Maxima Ponomarenka a Juraje Sutorise s vidinou toho, že se od dvojice „populárních youtuberů“ naučí zhodnotit investice do nemovitostí o desítky procent ročně. Někteří akceptují i to, že roční mentoring, který z nich má udělat úspěšné investory, stojí milion korun. Část ze zájemců se kvůli vidině rychlého zbohatnutí neváhá zadlužit. Kurz, který vede tato dvojice, se zaměřuje na takzvané flipování nemovitostí, což je proces výhodného nákupu domu či pozemku nebo jejich části a následný prodej za výrazně vyšší částku. Hlavní tváří kurzu, která má účastníkům předat potřebné vědomosti, je člověk, který si poměrně bedlivě střeží svou minulost, protože byl několikrát pravomocně odsouzen za podvody a vydírání a strávil více než pět let ve vězení. Jde o jednatele realitní společnosti MI Estate Maxima Ponomarenka, který sám sebe tituluje jako „nejúspěšnějšího flipaře v Česku a na Slovensku“. Spolu s ním na kurzech vystupuje ještě Juraj Sutoris, jenž zároveň o investování do nemovitostí natáčí podcast a pro změnu se označuje za „nejvýdělečnějšího tuzemského youtubera“. Také jeho minulost je poměrně pestrá – podle svých slov žil na ulici, byl závislý na drogách a měl milionové dluhy. Tyto skutečnosti oba přiznávají jen na svých kurzech lidem, kteří už za jejich mentoring zaplatili milion korun.

Kdo je Daniel Vávra?

Daniel Vávra (* 2. září 1975 Rychnov nad Kněžnou) je český videoherní designér, scenárista a režisér a spoluzakladatel a kreativní ředitel Warhorse Studios. Mezi jeho nejznámější díla patří videohry Mafia: The City of Lost Heaven a Kingdom Come: Deliverance. Na Kingdom Come: Deliverance Daniel Vávra pracoval od roku 2011, hra vyšla v únoru 2018, v červenci 2022 se videohry prodalo na pět milionu kopií. V říjnu 2020 americký magazín Variety uvedl informace o započetí vývoje hrané adaptace KC, na níž by se měly podílet Warhorse Studios Daniela Vávry společně s americkou produkční firmou Wild Sheep Content, založenou bývalým manažerem Netflixu Erikem Barmackem. V roce 2011 byla odhadovaná prodejnost prvních