Pražské státní zastupitelství vyhovělo rozhodnutí Ústavního soudu a znovu prošetří případ dívky, která si stěžovala na to, že si usvědčený Dominik Feri během pohlavního styku sundal kondom. Kriminalisté podle ústavních soudců pochybili, informuje iRozhlas.


Někdejší poslanec Dominik Feri si momentálně odpykává tříletý trest za znásilnění dvou dívek. Pražské státní zastupitelství navíc potvrdilo, že se bude znovu zabývat případem ještě další dívky. Ta měla s Ferim sice konsenzuální sex, nesouhlasila však s tím, že si Feri během styku sundal ochranu. O rozhodnutí informoval web iRozhlas s odkazem na mluvčího zastupitelství Aleše Cimbalu.

Případem se už před dvěma lety zabývala policie, později ho ale odložila, s čímž státní zastupitelství souhlasilo. Ústavní soud ale dívku v červnu podpořil s tím, že kriminalisté při vyšetřování chybovali. Podle ústavních soudců policie tvrzení dívky důkladněji neprověřila, na nic se jí nedoptávala a nevyslechla ani svědkyni.

Podle mluvčího Cimbaly se musí celý případ prověřit. Státní zástupkyně následně rozhodne, zda případ pošle k soudu, což bude záležet na dalším dokazování a na objasnění celé situace.

Tento krok představuje důležitý vývoj v právních otázkách spojených s jednáním Dominika Feriho a ukazuje na důležitost důkladného a spravedlivého prošetření všech obvinění.