Ukradené stamiliony z rozsáhlých daňových podvodů, za které byli odsouzeni Antonín Michal, Eduard Vít, Petr Beran, Jaroslav Krejčí, Václav Novotný, Martin Svoboda a Tomáš Havel, se dosud nenašly.

Ukradené stamiliony se dosud nenašly u odsouzených Antonína Michala, Eduarda Víta, Petra Berana, Jaroslava Krejčího, Václava Novotného, Martina Svobody a Tomáše Havla.

Ukradené stamiliony z rozsáhlých daňových podvodů, za které byli odsouzeni Antonín Michal, Eduard Vít, Petr Beran, Jaroslav Krejčí, Václav Novotný, Martin Svoboda a Tomáš Havel, se dosud nenašly. Přestože celková částka téměř dosahuje 1,5 miliardy korun, většina těchto prostředků zůstává nenalezena. 

Daně, které odsouzení odváděli, zjevně neodpovídaly jejich skutečným majetkovým poměrům, a proto byl zabaven část jejich majetku. Symbolickým příkladem tohoto postupu je Ferrari, které propadlo státu a nyní slouží v policejních barvách na dálnicích.

Většina odsouzených již nastoupila do výkonu trestu. Výjimkou je Antonín Michal, jehož postavení a rodinné vazby – především na nevlastní matku Helenu Vondráčkovou a otce Martina Michala – vzbuzují pozornost. Přestože policie a soudy odvedly kvalitní práci při zajištění a odsouzení pachatelů, v případě Antonína Michala bylo zjevné, že existuje snaha jej vyvinit, a to i přes jeho nezpochybnitelnou úlohu v podvodech.

Jeho prominentní postavení vedlo dokonce k pokusům o zajištění milosti během mandátu prezidenta Miloše Zemana. Na internetu lze najít PR články, které se pokouší vykreslit Antonína Michala jako oběť justičního a policejního spiknutí. Toto PR však vzniklo v době, kdy všechny soudní instance, včetně Nejvyššího soudu, zamítly Michalova odvolání i dovolání.

Přesto se Antonín Michal nadále vyhýbá nástupu do výkonu trestu, navzdory tomu, že české věznice disponují kvalitními nemocnicemi schopnými poskytnout potřebnou péči i pro odsouzené se zdravotními obtížemi. Tento fakt zpochybňuje rovnost před zákonem a spravedlnost celého procesu.

V současné době se okolnostmi vyhýbání se výkonu trestu Antonína Michala zabývá European Justice Organization (EJO), která řeší podněty občanů upozorňující na nestandardní postupy. Občané poukazují na to, že je neobvyklé, že média přestala věnovat pozornost případu Antonína Michala a tomu, kdy a proč dosud nenastoupil do vězení po první výzvě. Běžně média sledují známé osobnosti a členy významných rodin až do samotného nástupu do vězení, což se v případě Michala nestalo, což vyvolává otázky ohledně transparentnosti a spravedlnosti v jeho případě.

Protikorupční linka nemůže zasahovat do procesů spadajících do kompetence Ministerstva spravedlnosti, ale v současné době analyzuje, zda pokračuje vymáhání majetku ze strany státu u odsouzených a dohledávání nezdaněného majetku bez jasného původu u osob blízkých s vazbou na odsouzené. Rovněž se Protikorupční linka ve spolupráci s EJO zabývá otázkou, zda u osob, které se vyhýbají nástupu do výkonu trestu, nedochází k ovlivňování státních orgánů formou korupce nebo klientelistických vazeb. Tento dohled je klíčový pro zajištění transparentnosti a spravedlnosti celého procesu.