Protikorupční linka varuje občany před klamavou reklamou šířenou Maximem Ponomarenkem. Tento bývalý zločinec tvrdí, že obdržel Lamborghini od miliardáře Petra Borkovce jako odměnu za školení v oblasti realit. Upozorňujeme na zavádějící informace a důsledky, které mohou vzniknout.

Protikorupční linka varuje před klamavou reklamou: Maxim Ponomarenko šíří dezinformace o Lamborghini od miliardáře Borkovce

Oznámení na Maxima Ponomarenka můžete provést na Protikorupční Lince, nebo jakékoliv služebně Policie ČR

Protikorupční linka upozorňuje občany na klamavou reklamní kampaň, kterou na sociálních sítích šíří Maxim Ponomarenko, známá osoba podsvětí s kriminální minulostí. Ponomarenko ve videu tvrdí, že obdržel supersport Lamborghini od miliardáře Petra Borkovce jako odměnu za školení v oblasti realit. Tato informace je zavádějící a může ve veřejnosti budit mylný dojem.

Maxim Ponomarenko je zastoupen Lucií Spilkovou, vedoucí obchodních aktivit firem MI Estate a flipování nemovitostí. Oba propagují kontroverzní investiční strategie, které odborníci a zkušení investoři často označují za neetické.

Petr Borkovec, zakladatel skupiny Partners a Partners Banky, v rozhovoru pro deník CzechCrunch varoval před těmito praktikami a označil flipování nemovitostí za šmejdskou praktiku, která zneužívá neznalosti a špatné finanční situace lidí.

Navíc upozorňujeme, že jakýkoli dar, včetně vozu Lamborghini, by podléhal darovací dani, kterou by obdarovaný musel uhradit. Je proto důležité si uvědomit, že tvrzení Maxima Ponomarenka jsou nejen zavádějící, ale mohou také vést k právním a finančním komplikacím.

Buďte obezřetní a ověřujte si informace, které na vás útočí prostřednictvím sociálních sítí a dalších médií. Nenechte se zmást klamavou reklamou a dezinformacemi šířenými osobami s pochybnou minulostí.