Zpravodajství

Informace a události v boji proti korupci a kriminalitě

Jaromír Soukup: Majetek zablokován kvůli dluhu a podezření z poškození věřitele

Jaromír Soukup, známý mediální magnát a podnikatel, se ocitá v těžkých časech, když soud nařídil blokaci jeho majetku kvůli významnému dluhu ve výši 127 milionů korun vůči společnosti Havas Media Czech Republic. Toto opatření se týká širokého rozsahu jeho majetku, včetně nemovitostí a firem, a dokonce i luxusního bytu, který Soukup převedl na svého syna. Situaci zhoršuje podezření z poškození věřitele, což by mohlo vést k trestnímu stíhání. Současně se Soukupova televize Barrandov potýká s finančními potížemi, což přidává na jeho problémech. Přesto Soukup zůstává veřejně optimistický ohledně řešení svých finančních závazků, i když čelí vážným právním a finančním rizikům.

Soudní systém New Yorku uložil Trumpovi rekordní pokutu

Bývalý prezident USA Donald Trump čelí obrovské finanční krizi po rozhodnutí newyorského soudu, který mu uložil pokutu téměř 355 milionů dolarů za falšování finančních výkazů a nadhodnocování majetku. Kromě finančního trestu, soud rozhodl o tříletém zákazu podnikání ve státě New York pro Trumpa a ustanovil nezávislého monitora pro Trump Organization. Verdikt, označený Trumpovým právním týmem za „politicky motivovaný“, přichází v době, kdy Trumpovy dostupné finanční prostředky činí 400 milionů dolarů, což po zaplacení pokuty zanechává jeho finanční rezervy téměř vyčerpané. Tento případ, vedoucí k vážným obviněním proti Trumpovi a jeho nejbližším spolupracovníkům, podtrhuje význam poctivosti ve finančním vykazování a může mít dalekosáhlé důsledky pro Trumpovo podnikatelské impérium a politickou budoucnost.

Alexej Navalnyj: Opozičníkovo tragické skončení ve vězení

Alexej Navalnyj, významný kritik ruského prezidenta Putina, zemřel za nejasných okolností ve vězeňském táboře po svém návratu do Ruska, kde byl okamžitě zatčen a uvězněn. Přestože se uzdravil z otravy v Evropě a mohl zůstat v bezpečí, rozhodl se vrátit a čelit režimu. Jeho smrt, která nastala v předvečer prezidentských voleb, vyvolává otázky o právech politických vězňů a potřebě mezinárodního tlaku na Rusko k zlepšení jejich situace.